Aranızdaki Problemlere Çocukları Dahil Etmeyin!

Aranızdaki Problemlere Çocukları Dahil Etmeyin!
Şunu unutmamalısınız siz eşinizden boşanıyorsunuz. Çocuklarınızdan değil!

Boşanma neticesinde siz bundan sonra eş olmayacaksınız. Ama halen çocuğunuzun babası ya da annesi olarak yaşamaya devam edeceksiniz.

Çocuğun hem anneye hem de babaya gereksinimi vardır. Bu çocuk amacıyla en mecburi gereksinim ve en asli haktır. Zaten bu gayela taraflar talep etmemiş olsa bile mahkemece, çocuklar ile velayet kendine verilmeyen eş arasında şahsi temas kurulmasına karar verilecektir.

Her çocuk annesini ve babasını hatasız ve mükemmel bir şekilde görmek ister. Babasını dünyanın en kuvvetli insanı olarak gören, bir kahraman olarak gören çocuğa boşanmaya sebebiyet veren hadiseler ileri sürülerek babanın çocuklar yanısıra kötülenmesi, aşağılanması, babası ile ilgili hakaretvari sözler söylenmesi ne size ne de karşı tarafa bir zarar ya da yarar sağlamayacaktır. Sadece gelişim çağındaki çocuğun psiko-sosyal gelişimini mahvedersiniz.

Siz de çok iyi biliyorsunuz ki; anne ve babasının onayını almak, onların sevgisini kazanma çocuklar amacıyla çok mühim bir gayetır. Bu gaye çocuğun daha iyi şeyler yapma, daha çok başarma tarafında teşvik eden unsurlardan bir tanesidir.

Çocukların baba ve anne imajını sarsacak davranışlarda bulunulması çocuğun yaşam süresince öfkeli, özgüvensiz, sıksık terkedilme ve kaybetme korkusu ile yaşam sürdüren bireyler durumuna getirecektir.

Çocuğunuzun geleceğinin bu şekilde şekillenmesini istermisiniz?

Bu gayela çocuklarınızı boşanma sürecine dahil etmeyin, yıpranmalarına ve ömürleri süresince travma yaşamasına izin vermeyin.

Boşanmakta olduğunuz eşinizi çocukların yanısıra kötülemeyin! Genellikle şahsi temas kurulması günlerinde çocuğunuzu eşiniz ile görüşmesi amacıyla teşvik edin. Unutmayın bunu çocuğunuz amacıyla yapıyorsunuz. 

Çocuğunuzun bu ayrılıktan ve boşanma sürecinden  çok etkilendiğini düşünüyorsanız gerek görülürse bir profesyonelin yardımından da yararlanabilirsiniz.

Eğer aslında çocuğunuzu ve çocuğunuzun geleceğini düşünüyorsanız. Bu süreci en rahat bir şekilde atlatabileceği ortamı sağlamalısınız.

6 Aralık 2023 tarihinde yayınlandı, 206 kez okundu

En Çok Okunan Yazılar

 • Sakin Olun Ancak Hızlı Hareket Edin
  Sakin Olun Ancak Hızlı Hareket Edin
  6 Aralık 2023

  İyice düşündünüz ve boşanmaya karar verdiniz. Ya da hiç beklemediğiniz anda size karşı açılan boşanma dava dilekçesi geldi. “Ne y...

 • Avukatınıza Lazım Olan Argümanları Temin Edin
  Avukatınıza Lazım Olan Argümanları Temin Edin
  6 Aralık 2023

  Yargılamada asli savunma argümanlar delillerdir. Olaylar fazlası vakit eşler arasında ortaya geldiğinden delillerin zenginliği ve nerede bulunduğu kon...

 • Boşanma Avukatınızın Uyarılarına Mutlaka Uyun
  Boşanma Avukatınızın Uyarılarına Mutlaka Uyun
  6 Aralık 2023

  Boşanma avukatınız ile prensiplerde anlaştınız. Vekaletnameyi sundunuz. Görüşmelerinizi yaptınız. Avukatlık Ücretini ödediniz. Ama  bitmedi henüz...

 • Taleplerinizi Net Olarak Belirleyin
  Taleplerinizi Net Olarak Belirleyin
  6 Aralık 2023

  Boşanma davasında asli amaç taraflar arasındaki evliliğin hukuken sona erdirilmesidir. Fakat boşanma mâlî ve mâlî kalitesi olmayan bir çok neticesi ol...

 • Boşanma Avukatınıza Karşı Dürüst Olun
  Boşanma Avukatınıza Karşı Dürüst Olun
  6 Aralık 2023

  Boşanmaya sebebiyet veren olaylarda çoğunlukla eşlerin sadece kendileri veya aileleri bulunmaktadır. Çünkü aile içinde gerçekleşen olaylarda tesadü...

Tüm Yazılar »