Hayatınızı Yaşamaya Devam Edin

Hayatınızı Yaşamaya Devam Edin
Çoğu kez boşanma davasında şahıslerin, sıksık kaygı, panik ve kaygı ortamında olduklarını görmekteyiz. Esasında haksız da değilsiniz. En güvendiğiniz, en sevdiğiniz ve en ummadığınız şahıs doğrulusunda bu prosese sürüklendiniz.

Ancak şunu unutmayın! Hayatta her şey de bulunduğu gibi boşanma süreci de geçici bir süreçtir. Bu süreçte sizin bilmeniz gereken en mühim konu yaşamın devam ettiğidir. Bu süreçte kendinizi çok hırpalamanız ve yıpratmanız durumunda yaşamınız süresince tesirlerini yaşamanız muhtemeldir.

Eğer çok ciddi açıklanan görüyorsanız uzmanlardan profesyonel yardım alınız. Sürekli panik hali, ataklar, sinir ve hiddet patlamaları başta size sonra sevdiklerinize zarar verecektir.

Boşanma davanız ile yatıp kalkmak, acaba ne olacak kaygısıyla yaşam sürdürmek size yalnızca zarar verir.

Boşanma davasında size düşen konusu ile ilgili uzman, deneyimli ve iyi bir boşanma avukatı bulmak, hadiseleri bütün detayları ile çarpıtmadan ve kusursuz anlatmak, avukatınıza lüzumlu savunma argümanlarını temin etmek (kanıtleri toplamak konusunda yardım) ve avukatınızın size gereksinim duyması durumunda iletişimde bulunarak sorularına cevap vermektir.

Boşanma avukatınız bulunduğu amacıyla bunların dışında hiçbir şey yapmanız gerekmiyor. Adliyeye gitmek, duruşmalara katılmak, tanıkları dinlemek, karşı yönü görmek ya da diğer bir şey gerçekleştirme mecburiyetinde değilsiniz. Boşanma avukatınıza vekaletname verdikten sonra bırakın davanızı avukatınız takip etsin.

Avukatınız esasen bütün cevap dilekçelerinde, beyan dilekçelerinde, kanıt dilekçelerinde, duruşma evvel ya da ardından sizinle irtibata geçecek sizden bilgi isteyecek ya da size bilgi verecektir.

Bu süreçte size düşen, sizi tekrardan motive edecek, bu süreci en hafif şekilde atlatmanızı sağlayacak, yeni yaşamınıza adapte olmanızı sağlayacak etkinlik ve uğraş alanları bulmalısınız.

Son olarak, boşanma sürecinde de yaşam devam ediyor. Bırakın avukatınız sorunlarınızı çözsün, siz yaşamınıza hiç ara vermeden devam edin.

6 Aralık 2023 tarihinde yayınlandı, 182 kez okundu

En Çok Okunan Yazılar

 • Sakin Olun Ancak Hızlı Hareket Edin
  Sakin Olun Ancak Hızlı Hareket Edin
  6 Aralık 2023

  İyice düşündünüz ve boşanmaya karar verdiniz. Ya da hiç beklemediğiniz anda size karşı açılan boşanma dava dilekçesi geldi. “Ne y...

 • Avukatınıza Lazım Olan Argümanları Temin Edin
  Avukatınıza Lazım Olan Argümanları Temin Edin
  6 Aralık 2023

  Yargılamada asli savunma argümanlar delillerdir. Olaylar fazlası vakit eşler arasında ortaya geldiğinden delillerin zenginliği ve nerede bulunduğu kon...

 • Boşanma Avukatınızın Uyarılarına Mutlaka Uyun
  Boşanma Avukatınızın Uyarılarına Mutlaka Uyun
  6 Aralık 2023

  Boşanma avukatınız ile prensiplerde anlaştınız. Vekaletnameyi sundunuz. Görüşmelerinizi yaptınız. Avukatlık Ücretini ödediniz. Ama  bitmedi henüz...

 • Taleplerinizi Net Olarak Belirleyin
  Taleplerinizi Net Olarak Belirleyin
  6 Aralık 2023

  Boşanma davasında asli amaç taraflar arasındaki evliliğin hukuken sona erdirilmesidir. Fakat boşanma mâlî ve mâlî kalitesi olmayan bir çok neticesi ol...

 • Boşanma Avukatınıza Karşı Dürüst Olun
  Boşanma Avukatınıza Karşı Dürüst Olun
  6 Aralık 2023

  Boşanmaya sebebiyet veren olaylarda çoğunlukla eşlerin sadece kendileri veya aileleri bulunmaktadır. Çünkü aile içinde gerçekleşen olaylarda tesadü...

Tüm Yazılar »